Együtt és egymás mellett

Problémamegoldási módok

Nézzük meg, milyen megoldási módjaink vannak általában, és hogy ezek vajon mennyire hatékonyak. Hárítás – Inkább nem is foglalkozunk vele. Ennek számos módja létezik, például kerüljük az adott helyzetet, nem beszélünk róla. A legnagyobb probléma ezzel, hogy ettől még a probléma ott van, létezik, meggátol minket bizonyos dolgokban. Ha így teszünk, azzal csak ártunk magunknak…. Tovább »

Még mindig a segítségről

Mert ez nem is olyan egyszerű. Egy kiadós panaszkodás végighallgatása után (ami nem rendszeres, hanem egy aktuális probléma – energiavámpírokról később) gyakran nem tudjuk, mit is mondhatnánk a másiknak. Mert néha semmit nem kel mondani. Komolyan! Mert már az nagy segítség, hogy lehetett egy jót panaszkodni, mert ez segít abban, hogy kicsit távolabbról szemléljük a… Tovább »

Segítsek vagy ne?

Azt hiszem, ezzel a kérdéssel mindenki találkozik a segítő és a segített oldaláról is. Nem egyszerű a helyzet. Sokan szeretnének segíteni a számukra fontos embereknek, de nem biztos, hogy azt is tudják, hogyan is lehetne. A következőket érdemes szem előtt tartani: 1. mi a probléma, amiben segíteni akarunk (mennyire személyes, mennyire lehet beszélni róla),2. kéri-e… Tovább »

Miért pont pszichológus?

A korábbi bejegyzéseket olvasva biztos sokakban felmerült, hogy “miért pont pszichológushoz menjek, mikor annyi más lehetőség is van”? Nem mondom azt, hogy a pszichoterápia az egyetlen és üdvözítő út. Itt is sok múlik azon, hogy a kliens és a terapeuta egymásra tud-e hangolódni. Éppen ezért van az, hogy az első találkozás eldönti, hogy tudnak-e a… Tovább »

Elmenjek pszichológushoz vagy sem?

Örök kérdés, hogy mit csinál, mivel foglalkozik, mivel mehetek hozzá.  Egy kedves ismerős fogalmazta meg nagyon találóan: “Ha beteg vagyok, pszichiáterhez megyek, de ha csak valami problémám van, amit nem tudok megoldani, akkor elmegyek pszichológushoz, és megbeszélem vele“. Azt azért el kell mondanom, hogy külföldön él nagyon régóta. 🙂 Ott kicsit más a hozzáállás. A… Tovább »

Mit csinál a pszichológus?

“Beszélget. Jó neki, hogy ezért fizetnek is.” vagy “Ezt én is meg tudnám csinálni. Csak hallgatnia kell.” Ez az egyik leggyakoribb megjegyzés, amit hallhatunk. De valóban csak beszélget? Akkor ezért miért kell 5 évig egyetemre járni (most már 3+2), és utána még egy akár 4 évig is tartó szakképzést elvégezni, a többi kötelező dologról nem… Tovább »

Hitelesség

Mindenben fontos a munkától a gyereknevelésig. Utóbbiról sok cikk olvasható mostanában (vagy csak most jön velem szembe 🙂 ), de az egész életre igaz. Nem egyszerű, de érdemes törekedni, hogy elérjük. Mit értek hitelességen? Azt, hogy azt csinálom, amit mondok, merem vállalni a véleményem és aszerint is élek. Mi az ellentéte? Nagyon leegyszerűsítve a “vizet… Tovább »

Hogyan nézzünk videót gyerek mellett

Leginkább sehogy! 😀 Az 50 perces videóból 20 percig jutottam, míg ő aludt, utána a maradék 30 percnek másfél óra alatt jutottam a végére még úgy is, hogy volt segítségem. Mert: “Anya, ne hagyj egyedül!!!” és“Anya, segíts!” és“Anya, nézd!” és“Anya, gyeje!” És a vége előtt 10 perccel még barátnőm is felhív. 😀  De azért végül… Tovább »

Cserélhetünk szemüveget?

Emlékszel még a szemüvegtípusokra? Nézzük meg őket alaposabban: Ami mindent felnagyít: Leginkább azt, ami érzelmileg megmozgat. És mivel a negatív érzelmek nagyobb energiákat bírnak mozgósítani, hát a rossz dolgokat nagyítja fel leginkább. Valljuk be, nem igazán szeretjük az ilyen szemüveget viselőket a környezetünkben. De nehogy azt higgyük, hogy ők jól érzik magukat így. Dehogy! Csak… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!